Przejdź do treści

Instrukcja obsługi

 

UMIESZCZANIE CIĘŻARÓW

Ze względu na kompresyjną budowę naszej odzieży, ciężary Gravity Wear najlepiej umieszcza się w kieszeniach przed jej ubiorem. Z początku może Ci się to wydać trudne, ale z czasem włókna materiału się przystosują, a zastosowanie odpowiedniego sposobu sprawi, że wypełnienie jednej sztuki odzieży całym zestawem ciężarów nie zajmie więcej niż minutę.

Ciężary najlepiej wsuwać do kieszeni naciągając materiał raz na lewą, raz na prawą część ciężaru. Dopiero po umieszczeniu ciężaru w kieszeni naciągnij na niego wewnętrzne zabezpieczenie znajdujące się pod ciężarem, które wzmocni stabilność i uniemożliwi jego wypadnięcie. Najlepiej obrazuje to krótki film instruktarzowy na naszym Facebooku/Instagramie.

 

TRENING Z GRAVITY WEAR

Niezależnie od uprawianej dziedziny sportu, zalecamy stopniowe dociążanie organizmu. Organizm jest przyzwyczajony do Twojej aktualnej masy oraz umięśnienia, w związku z czym nawet delikatne dociążenie będzie na dłuższą metę odczuwalne. Zwiększając ciężar stopniowo lepiej przyzwyczaisz siebie i swoje ciało do nowych wyzwań. Odzież natomiast zaprojektowana została w taki sposób, byś po kilku minutach treningu zapomniał o tym, że masz na sobie dodatkowe obciążenie.

Ze względu na umiejscowienie ciężarów, zalecamy szczególną ostrożność podczas uprawnia sportów drużynowych i kontaktowych.

 

KONSERWACJA ODZIEŻY ORAZ CIĘŻARÓW

W żadnym wypadku nie należy prać odzieży Gravity Wear wraz z ciężarami – przed praniem zawsze upewnij się, że opróżniłeś wszystkie kieszenie.

Sama odzież prana może być w maksymalnie 30 stopniach bez zmiękczaczy oraz płynów do płukania. Materiał jest bardzo wytrzymały i dobrze odprowadza wilgoć, mimo to zalecamy pranie maksymalnie co drugi trening.

Ciężary Gravity Wear możesz myć w letniej, bieżącej wodzie. Nie zalecamy nadmiernego podgrzewania, chłodzenia lub nawilżania ciężarów.